Në Giuseppe Meazza zhvillohet ndeshja çerekfinale e Kupës së Italisë ndërmjet Interit dhe Atalantas.

Strategët Simone Inzaghi dhe Gian Piero Gasperini i kanë caktuar taktikat e tyre dhe kanë bërë përzgjedhjen e lojtarëve që do të startojnë nga fillimi.


Formacioni startues i Interit: Onana; De Vrij, Acerbi, Darmian; Gosens, Barella, Çalhanoglu, Mkhitaryan, Dumfries; Lautaro Martínez, Lukaku.

Formacioni startues i Atalantas: Musso; Toloi, Gjimshiti, Scalvini; Hateboer, De Roon, Koopmeiners, Maehle; Pasalic, Boga; Zapata.


Skuadra fituese në gjysmëfinale do të përballet me fituesin e duelit ndërmjet Juventusit dhe Lazios. /Telegrafi/