Interi do të pres Shakhtar Donetskun në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Italianët kanë tubuar 7 pikë deri më tan dhe janë në pozitën e dytë, ndërsa në anën tjetër ukrainasit kanë vetëm një pikë nga katër ndeshje.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Ukrainë ishte mbyllur 0-0.

Simone Inzaghi në këtë ndeshje do të luajë me Edin Dzekon dhe Lautaro Martinez.

Në anën tjetër De Zerbi ka zgjedhur të luajë me Pedrinho, Solomon e Fernando.


Inter: Handanovic; Skriniar, Ranocchia, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Çalhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro Martínez.

Shakhtar: Trubin; Dodô, Marlon, Vitao, Matviyenko; Maycon, Stepanenko, Tetê; Pedrinho, Solomon; Fernando.


/Telegrafi/