LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Ballkani për pikët e plota, Gjilani për rezultat pozitiv

Formacionet zyrtare: Ballkani për pikët e plota, Gjilani për rezultat pozitiv

Ballkani dhe Gjilani kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Therandasit janë nikoqir të gjilanasve në ndeshjen që pritet të zhvillohet në “Stadiumin e Qytetit” me fillim nga ora 13:00.


Ekipi i Ilir Dajës vjen nga një formë jo e mirë me një barazim dhe një humbje në dy ndeshjet e fundit, kështu që synon t’i kthehet fitores për të ruajtur pozitën e parë.

Në anën tjetër, ekipi i Gentjan Mezanit ka tri barazime radhazi në pranverë dhe synon pikët e para të plota, edhe pse do të ishin të kënaqur edhe me një pikë nga ky udhëtim i vështirë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë bërë disa ndryshime të vogla taktike në formacionet zyrtare.

Ballkani: Ljuljanovic; Thaqi, Halili, Jashacani, Trashi; Dellova, Kuc, Limaj; Hamidi, Danfa, Gripshi;

Gjilani: Bllaca; Kqiku, Roganovic, Bajrami, Ziko; Acka, Shabani, Heric; Bilalli, Milev, Jarovic;

/Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Ndërkombëtare
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Kalo në kategori