LAJMI I FUNDIT:

Fjalët e Arbër Hoxhës pas kalimit tutje ndaj Real Betis

Fjalët e Arbër Hoxhës pas kalimit tutje ndaj Real Betis

Dinamo Zagreb ka luajtur baras me Real Betisin (1-1) në Maksimir, duke kaluar tutje në mesin e 16-të më të mirëve të Ligës së Konferencës.

Një nga individët më të mirë në ekipin e Dinamos ishte anësori Arbër Hoxha, i cili asistoi te Takuru Kanekën për golin e vetëm të Dinamos në këtë ndeshje.


“Ishte një lojë e vështirë, ata shënuan një gol nga gabimi ynë, por ne shënuam në pjesën e dytë dhe patëm shumë mundësi. Më e rëndësishmja është që kaluam”.

“Asistimi im? Jam i lumtur sepse isha pak nervoz para ndeshjes. Tani jemi të përqendruar te Rijeka me të cilën luajmë derbin në fundjavë. Duhet të fokusohemi në atë ndeshje”, tha Hoxha për televizionin Arena Sport.

Hoxha ishte prej më të mirëve në fushë, duke u vlerësuar nga Sofa Score me notën 7.4.

Arbër Hoxha asiston në golin e Dinamo Zagrebit, vlerësohet si prej më të mirëve në fushë
Lexo po ashtu Arbër Hoxha asiston në golin e Dinamo Zagrebit, vlerësohet si prej më të mirëve në fushë

Anësori gjatë dimrit kaloi nga Slaven Belupo te Dinamo Zagreb për 1 milion euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori