LAJMI I FUNDIT:

Finalja që askush nuk po shkon ta shikojë – Arsenali dhe Chelsea hasin në vështirësi që t’i shesin biletat që iu takojnë

Finalja që askush nuk po shkon ta shikojë – Arsenali dhe Chelsea hasin në vështirësi që t’i shesin biletat që iu takojnë

Arsenali dhe Chelsea janë duke u munduar që ta bëjnë të pamundurën për t’i shitur bileta për finalen e Ligës së Evropës që mbahet më 29.

Reklama

Dy klubet e Londrës do të luajnë në Baku të Azerbajxhanit më 29 maj në Stadiumin Olimpik, i cili ka një kapacitet prej 68,700.

Edhe pse klubeve iu kanë takuar vetëm nga 6,000 bileta, tifozët e Chelseat dhe Arsenalit,  nuk duken entuziastë që t’i blejnë.

Stadiumi Olimpik në Baku

Kjo pasi një pjesë e madhe e tifozëve janë të zhgënjyer me vendndodhjen e finalen dhe kanë vendosur të mungojnë.

Sipas komentuesve anglezë, më lehtë është të arrish në një planet tjetër se sa në Baku, ku kosto është shumë  lartë.

Sipas Evening Standard, tifozët e Arsenalit kanë blerë rreth gjysmën e 6000 biletave të tyre, ndërsa ata të Chelseat kanë marr shumë më pak.

Sipas një burimi vetëm 600 bileta janë blerë nga mbajtësit e biletave të sezonit të Chelseat.

Granit Xhaka – Eden Hazard (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Klubi ua ka mundësuar anëtarët të tjerë që janë në gjendje të blejnë bileta.

Shumë kush e ka akuzuar UEFA-n që e ka caktuar Azerbajxhanin si vend për tu zhvilluar finalja e garës së dytë më të madhe në Evropë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori