LAJMI I FUNDIT:

Filmi i ri i Tarantinos, ngjarje e vërtetë: Flet për vrasjet e kryera nga familja Manson

Filmi i ri i Tarantinos, ngjarje e vërtetë: Flet për vrasjet e kryera nga familja Manson
LAS VEGAS, NV - APRIL 23: Director Quentin Tarantino (L) and Actor Leonardo DiCaprio speak onstage during the CinemaCon 2018 Gala Opening Night Event: Sony Pictures Highlights its 2018 Summer and Beyond Films at The Colosseum at Caesars Palace during CinemaCon, the official convention of the National Association of Theatre Owners, on April 23, 2018 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Ethan Miller/Getty Images for CinemaCon)

Fituesi i Oscarit, Quentin Tarantino ka folur në hapjen e konferencës së CinemaCon-it në Las Vegas, ku ishin të pranishëm edhe yjet e filmit të tij të ardhshëm Leonardo DiCaprio dhe Brad Pitt.

Reklama

Këta dy të fundit mund të fitojnë statusin e kultit si aktorët e famshëm Paul Newman dhe Robert Redford.

Filmi “Once Upon a Time in Hollywood”, i cili do të fillojë së shpejti me xhirimet dhe do të shfaqet gjatë vitit të ardhshëm, flet për vrasjet e kryera nga “familja Manson”.

Quentin tarantino dhe Leonardo DiCaprio (Getty Images)

Grupi i udhëhequr nga Charles Manson, gjatë viteve të shtatëdhjeta të shekullit të kaluara në Shtetet e Bashkuara, ka vrarë disa njerëz, duke përfshirë edhe aktoren Sharon Tate, gruan e regjisorit Roman Polanski, e cila ishte shtatzënë.

Regjisori 55 vjeçar tha se filmi do të jetë i dhunshëm dhe i errët si “Tregime me pesë pikë” të vitit 1994.

“Sonny dhe unë do të sjellim së bashku emocione dhe filmin më të errët se ku paraqitet Paul Newman dhe Robert Redford” , tha regjisori i “Reservoir Dogs” dhe “Inglourious Basterds” në Caesar Palace, ku po mbahet konferenca. Tarantino pohoi se për skenarin e filmit ka punuar në pesë vjetët e fundit.

Përndryshe, aktori i famshëm Paul Newman, i cili vdiq në vitin 2008, luajti me Robert Redford (81) në filmin “The Sting” në vitin 1973, dhe kanë fituar statusin kult edhe më herët – filmin “Butch Cassidy dhe “Sundance Kid” në vitin 1969. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Getinjo publikon një fotografi me Vivienin pas lajmeve për ribashkimin e tyre

Getinjo publikon një fotografi me Vivienin pas lajmeve për ribashkimin e tyre

Magazina
Konfirmohet ribashkimi i Getinjos me Vivien, bukuroshja shihet rrugëve të Ferizajt me nënën e reperit

Konfirmohet ribashkimi i Getinjos me Vivien, bukuroshja shihet rrugëve të Ferizajt me nënën e reperit

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Rrugës për në palestër - Rita Ora mahnit me një tjetër paraqitje pa sytjena në kotumin e ngushtë

Rrugës për në palestër - Rita Ora mahnit me një tjetër paraqitje pa sytjena në kotumin e ngushtë

Magazina
Endi Demneri dhe Arbesa Rrahmani shpallen fituese në

Endi Demneri dhe Arbesa Rrahmani shpallen fituese në "Miss Universe Albania & Kosova 2023"

Magazina
Kalo në kategori