Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në udhëtim te Bullgaria me rezultat të ngushtë 3-2 në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Grupit A në Euro 2020.

Dardanët kanë marrë një fitore të madhe me rikthim te Bullgaria, duke treguar shpirtin e vërtetë luftarak brenda skuadrës.

Kjo fitore i ka lumturuar jashtë mase futbollistët dhe gjithë stafin e Kosovës.

Gjithçka që ndodhi në triumfin fantastik të Kosovës kundër Bullgarisë Gjithçka që ndodhi në triumfin fantastik të Kosovës kundër Bullgarisë

Pas fitores erdhi edhe festa e madhe e gjithë futbollistëve, fillimisht së bashku me tifozët e pastaj edhe në zhveshtore.

Është faqja zyrtare e Federatës e Futbollit e Kosovës, e cila ka postuar një video nga festa, ku nuk shihet përjetimi i madh i kësaj fitore

Edhe futbollistët e Kosovës kanë postuar video të ndryshme në rrjetet e tyre sociale. /Telegrafi/