LAJMI I FUNDIT:

Video

4101 Artikuj

Haradinaj: Kemi votat e mjaftueshme për inicimin e mocionit për rrëzimin e Qeverisë

Haradinaj: Kemi votat e mjaftueshme për inicimin e mocionit për rrëzimin e Qeverisë

Kosovë
​Hapet panairi i librit “Prishtina 2023”, i pranishëm edhe Ismail Kadare

​Hapet panairi i librit “Prishtina 2023”, i pranishëm edhe Ismail Kadare

Kosovë
Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Kosovë
A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

Kosovë
Fitoi çmimet për ‘aktoren’ dhe ‘aktorin’ më të mirë – si arriti ta thyejë kategorinë gjinore të festivaleve “Virgjëresha Shqiptare”, Rinë Krasniqi?

Fitoi çmimet për ‘aktoren’ dhe ‘aktorin’ më të mirë – si arriti ta thyejë kategorinë gjinore të festivaleve “Virgjëresha Shqiptare”, Rinë Krasniqi?

Butrint Avdyli
Brenda ambienteve të CineStar – kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore hap dyert në Kosovë: Thjesht Wow!

Brenda ambienteve të CineStar – kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore hap dyert në Kosovë: Thjesht Wow!

Butrint Avdyli
Alea është “fëmija më i pëlqyer në internet” në sezonin e dytë të TMkids

Alea është “fëmija më i pëlqyer në internet” në sezonin e dytë të TMkids

Maqedonia e Veriut
Kurti publikon emrat e personave dhe grupeve kriminale të përfshirë në protestën e dhunshme

Kurti publikon emrat e personave dhe grupeve kriminale të përfshirë në protestën e dhunshme

Siguri
Ish-ambasadori i Shqipërisë, Çejku: Nëse Qeveria Kurti ka një listë të agjentëve të Serbisë të infiltruar në Kosovë ta bëjë publike

Ish-ambasadori i Shqipërisë, Çejku: Nëse Qeveria Kurti ka një listë të agjentëve të Serbisë të infiltruar në Kosovë ta bëjë publike

Kosovë
Kurti: Nuk pranojmë që kryetarët të ushtrojnë detyrat në zyra paralele

Kurti: Nuk pranojmë që kryetarët të ushtrojnë detyrat në zyra paralele

Kosovë
Osmani: S’kam plan të takohem me Vuçiqin, aleatët të na ndihmojnë në ndaljen e veprimeve destabilizuese të Serbisë

Osmani: S’kam plan të takohem me Vuçiqin, aleatët të na ndihmojnë në ndaljen e veprimeve destabilizuese të Serbisë

Kosovë
Borrell flet sërish për situatën në veri: Dhuna nuk është rruga e duhur, autorët të vihen para drejtësisë

Borrell flet sërish për situatën në veri: Dhuna nuk është rruga e duhur, autorët të vihen para drejtësisë

Kosovë
Stoltenberg: Dhuna ndaj KFOR-it e papranushme, NATO e gatshme të dërgojë edhe më shumë trupa në Kosovë

Stoltenberg: Dhuna ndaj KFOR-it e papranushme, NATO e gatshme të dërgojë edhe më shumë trupa në Kosovë

Kosovë
Abdixhiku: Veriu po sulmohet nga bandat e Vuçiqit, e Kurti në sulm ndaj miqve ndërkombëtarë

Abdixhiku: Veriu po sulmohet nga bandat e Vuçiqit, e Kurti në sulm ndaj miqve ndërkombëtarë

Kosovë
RIT Kosova feston 20 vjetorin e themelimit, mblidhen dhjetëra mijëra euro për bursa për studentët e këtij universiteti

RIT Kosova feston 20 vjetorin e themelimit, mblidhen dhjetëra mijëra euro për bursa për studentët e këtij universiteti

Financa
Opozita kërkon raportimin e Kurtit për veriun, PDK: Nuk do të qëndrojmë duarkryq

Opozita kërkon raportimin e Kurtit për veriun, PDK: Nuk do të qëndrojmë duarkryq

Kosovë
Konjufca për ‘qortimin’ amerikan: Nuk është hera e parë, SHBA-ja nuk po na kupton drejt

Konjufca për ‘qortimin’ amerikan: Nuk është hera e parë, SHBA-ja nuk po na kupton drejt

Kosovë
Kurti në Bratisllavë flet për tensionet në veri, tregon qëndrimin e Kosovës

Kurti në Bratisllavë flet për tensionet në veri, tregon qëndrimin e Kosovës

Kosovë
Eldita Tarani – shqiptarja që punon për Google dhe nuk heq dorë nga muzika, prek sukseset ndërkombëtare dhe ia dedikon ato babait të saj

Eldita Tarani – shqiptarja që punon për Google dhe nuk heq dorë nga muzika, prek sukseset ndërkombëtare dhe ia dedikon ato babait të saj

Butrint Avdyli
Borrell flet për situatën në veri: Kosova të pezullojë operacionet policore rreth ndërtesave të komunave

Borrell flet për situatën në veri: Kosova të pezullojë operacionet policore rreth ndërtesave të komunave

Kosovë
Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Kosovë
Hovenier: Situata në veri shqetësuese, të shmanget hyrja me forcë në ndërtesat komunale

Hovenier: Situata në veri shqetësuese, të shmanget hyrja me forcë në ndërtesat komunale

Kosovë
Në Cineplexx jepet premiera e filmit “I fshehur” – çfarë “fshihet” pas historisë mistike dhe reale që trajtohet në dramën e frikshme shqiptare?

Në Cineplexx jepet premiera e filmit “I fshehur” – çfarë “fshihet” pas historisë mistike dhe reale që trajtohet në dramën e frikshme shqiptare?

Butrint Avdyli
6.5 milionë euro mbështetje nga BE, presidentja: Sundimi i ligjit nuk është prioritet vetëm të letër

6.5 milionë euro mbështetje nga BE, presidentja: Sundimi i ligjit nuk është prioritet vetëm të letër

Kosovë