LAJMI I FUNDIT:

Feronikeli 74 prezanton dy transferime të reja

Feronikeli 74 prezanton dy transferime të reja

Klubi nga Drenasi, Feronikeli 1974 ka zyrtarizuar transferimin e dyshes sulmuese, Alban Shillova dhe Bachare Razack.

“Industrialistët” kanë vazhduar me përforcime para nisjes së sezonit të ri, pas inkuadrimit në Superligën e Kosovës.

Drenicasit para disa ditësh njoftuan 13 transferime, ndërsa sot (e martë) njoftuan edhe dy prurje të reja.


Rinovime dhe transferime – Feronikeli 74 prezanton 13 lojtarët që do të jenë në skuadër në Superligë
Lexo po ashtu Rinovime dhe transferime – Feronikeli 74 prezanton 13 lojtarët që do të jenë në skuadër në Superligë

Bëhet fjalë për dyshen sulmuese, Alban Shillova dhe Bachare Razack nga Burkina Faso.

Ishte vet presidenti i Feronikeli 74, Erlind Krasniqi, i cili njoftoi transferimet e tyre me anë të një postimi në profilin privat në Facebook.

Shillova është emër i njohur në futbollin e Kosovës, pasi ka luajtur për klube si Flamurtari, Llapi, Prishtina dhe së fundmi Malisheva.

Në anën tjetër, Bachare ka bërë karrierë kryesisht në Ligën e Parë, ku ka luajtur me 2 Korrikun dhe Flamurtarin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Andres Iniesta deklaron hapur dëshirën e tij për t’u rikthyer tek Barcelona

Andres Iniesta deklaron hapur dëshirën e tij për t’u rikthyer tek Barcelona

La Liga
Mbappe në bisedime të avancuara për ta blerë klubin tek i cili ishte afër transferimit në 2013

Mbappe në bisedime të avancuara për ta blerë klubin tek i cili ishte afër transferimit në 2013

Ndërkombëtare
Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Premier League
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
Brenda 100 vitesh plotë 27 takime - kush ka rezultatet më të mira mes Anglisë dhe Spanjës

Brenda 100 vitesh plotë 27 takime - kush ka rezultatet më të mira mes Anglisë dhe Spanjës

Përfaqësueset
E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

Përfaqësueset
Kalo në kategori