Marouane Fellaini ka nënshkruar kontratë të re me Manchster Unitedin deri në vitin 2020 me opsionin për një vit tjetër.

Mesfushori aktualisht është me Belgjikën në Botërorin, Rusia 2018.

“Jam i kënaqur që do të vazhdoj rrugëtimin tim si lojtar i Manchester United. Unë e mora vendimin sepse jam i lumtur”.

“Po ashtu, ndjej se ky ekip, nën drejtimin e Jose Mourinhos, ka shumë për të dhënë dhe për të arritur. Dua të falënderoj Josen për besimin që gjithmonë ka treguar te unë”, u shpreh Fellaini me rastin e rinovimit.

Vet Mourinho u shpreh i kënaqur me rinovimin e Fellainit, duke vlerësuar dëshirën e tij për të qëndruar në klub.

Fellaini është pjesë e kombëtares së Belgjikës në Botërorin, Rusia 2018.

Përkundër shumë kritikave, mesfushori ka gjetur shpesh veten në planet e Jose Mourinhos. /Telegrafi/