LAJMI I FUNDIT:

Fansat e Taylor Swift thonë se vonesa në koncertin e Neshville krijoi turma njerëzish që të kujtonin festivalin vdekjeprurës të “Astroworld”

Fansat e Taylor Swift thonë se vonesa në koncertin e Neshville krijoi turma njerëzish që të kujtonin festivalin vdekjeprurës të “Astroworld”

Një pjesëmarrëse e koncertit tha se kushtet gjatë një vonese për shkak të motit në shfaqjen e Taylor Swift në Nashville këtë të dielën ishin të vështira, duke e krahasuar atë me rritjen e turmës si në festivalin Astroworld në Huston që la 10 njerëz të vdekur në tetor të 2021.

Reklama

Swift luajti shfaqjen e saj të tretë në “The Eras Tour” në Nissan Stadium, ku fansave iu thanë të strehoheshin në vend për tre orë mes një moti të ashpër në zonë.

Një grua e quajtur Andrea tha në një klip në faqen e mediave sociale të TikTok se ajo ndihej ‘e pasigurt dhe e tmerruar’ mes incidentit.

Foto: Getty Images

“Unë e dua Taylor Swift me gjithë zemër – jam një nga fansat e saj më të mëdhenj”, tha Andrea, duke vënë në dukje se ajo u largua nga arena rreth dy të tretat e koncertit.

Andrea tha se ajo kishte vende VIP për shfaqjen, duke shtuar se “të gjithë ata që ishin në sediljet e poshtme dhe të dyshemesë duhej të ngjiteshin poshtë ulëseve të stadiumit ku janë koncesionet dhe të strehoheshin në vend derisa të anashkaloheshin kushtet atmosferike”.

“Mendova se do të ishte tjetër fatalitet si ai i Travis Scott – Unë kurrë nuk kam qenë kaq e frikësuar për jetën time. Nuk mund të largohesha, nuk mund të lëvizja – nuk kishte ku të shkoja”, tha tutje ajo.

Andrea tha se rojet e sigurisë në vendin e ngjarjes u sollën në mënyrë agresive, ndërsa ndihmësit po përpiqeshin të kalonin nëpër turmë, pasi “shumë njerëz po binin majtas e djathtas dhe po i binte të fikët”.

Andrea tha se “kur më në fund ishte koha e shfaqjes, kaosi shpërtheu në dysheme” – pasi ajo ishte “në lot dhe nuk mund të shijonte shfaqjen” – dhe partneri i saj pothuajse u tërhoq zvarrë nën masat për shkak të rritjes së turmës.

Ajo tha se vazhdimi i kushteve të këqija të motit e bëri atë të largohej nga vendi i ngjarjes, duke mos dashur të rrezikonte të përfshihej në situata të tjera të rrezikshme.

“Kur rrufeja filloi të godiste … m’u desh të largohesha nga atje sepse nuk do të isha në një situatë tjetër turme”, tha ajo.

Portat e lokalit u hapën dhe pjesëmarrësit e koncertit në automjetet e tyre u këshilluan të qëndronin atje.

Foto: Getty Images

Vetë fituesja e “Grammy” shkroi në Twitter për t’i mbajtur fansat të përditësuar për situatën, duke deklaruar se do të performonte kur të ishte në gjendje.

“E di se po flitet për një atmosferë me shi sonte, por unë jam gati të perfomromojë, shihemi së shpejti!”, tha ajo.

Në mbrëmje, koncerti i Swift u vonua për më shumë se tre orë pasi ajo filloi performancën e saj në orën 22:30 dhe përfundoi rreth orës 2:00 të mëngjesit. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Magazina
Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Magazina
Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Magazina
“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

Magazina
Apeli rrëzon kërkesën e Prokurorisë - Enca nuk rikthehet në burg, do të hetohet e lirë për vazot me kanabis që mbolli në vilë

Apeli rrëzon kërkesën e Prokurorisë - Enca nuk rikthehet në burg, do të hetohet e lirë për vazot me kanabis që mbolli në vilë

Magazina
Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Magazina
Kalo në kategori