Chelsea ka shënuar fitore ndaj Everton me rezultat 1-0 në kuadër të xhiros së parë të Ligës Premier.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Jorginho nga penalltia në fundin e pjesës së parë.

Lojtarët me notën më të lartë në fushë ishin Cesar Azpilicueta (7.6), Recce James (7.6) dhe Edouard Mendy (7.6).

Armando Broja u fut në lojë në minutën e 75-të duke e zëvendësuar Kai Havertzin dhe u vlerësua me notën 6.8.

Damarai Gray me 6.3 ishte lojtari më i dobët në fushë.

Notat e lojtarëve të Everton dhe Chelsea

/Telegrafi/