LAJMI I FUNDIT:

Enzo Fernandez kthehet me gol te Benfica, trajneri i tij thotë se nuk do të largohet

Enzo Fernandez kthehet me gol te Benfica, trajneri i tij thotë se nuk do të largohet

Enzo Fernandez nuk do të largohet nga Benfica në mes të sezonit dhe pse mesfushori argjentinas që u shpall lojtari i ri më i mirë në Botërorin e Katarit, po kërkohet me ngulm nga Chelsea prej ditësh.

Reklama

Media të ndryshme raportojnë se klubi anglez ka ofruar 127 milionë euro për 21-vjeçarin, por karriera e tij do të vazhdojë në Portugali, të paktën deri në fund të sezonit.

Fernandez shënoi golin e dytë në fitoren 2-0 të Benficas ndaj Varzim në Kupën e Portugalisë, ku pas golit ai bëri paqe me tifozët.

“Do të qëndroj këtu”, dallohej në gjestet e mesfushorit i cili dha një mesazh të qartë për mbështetësit e “Shqiponjave të Lisbonës”.

Rreth situatës së tij foli edhe trajneri Roger Schmidt, duke i dhënë fund çdo dileme.

“Enzo është futbollist i yni, pres që të vazhdojë të qëndrojë me ne. Telenovela rreth tij ka mbaruar, nuk ka çfarë të thuhet më, ky është një diskutim i mbyllur”.

“Nuk kam dyshuar kurrë në qëndrimin dhe personalitetin e Enzos. Ai është një djalë fantastik, është pjesë e Benficas dhe e adhuron faktin që luan me Benfican”, u shpreh trajneri gjerman. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori