LAJMI I FUNDIT:

Enzo Fernandez ka filluar testet mjekësore te Chelsea, por ende nuk ka marrëveshje me Benfican – do të jetë transferim rekord për Ligën Premier

Enzo Fernandez ka filluar testet mjekësore te Chelsea, por ende nuk ka marrëveshje me Benfican – do të jetë transferim rekord për Ligën Premier

Enzo Fernandez aktualisht po i nënshtrohet testeve mjekësore përpara transferimit të tij rekord në Ligën Premier te Chelsea, por marrëveshja ende nuk është arritur me Benfican.

Reklama

Sky Sports shkruan se mesfushori është në një na spitalet në Lisbonë, ndërsa Chelsea po garon për të përfunduar marrëveshjen prej 120 milionë euro përpara mbylljes së afatit kalimtar në mesnatë.

Zyrtarët e klubit mendohet se janë në Lisbonë ndërsa po punojnë për të arritur një marrëveshje, me Chelsean që i ka thënë Benficas se janë të përgatitur të paguajnë klauzolën e lirimit të lojtarit (120 milionë euro).

Deri më tani klubet nuk po mund të bien dakord për kushtet e pagesës.

Fituesi i Kupës së Botës ka informuar sërish Benfican se dëshiron t’i bashkohet Chelseat para mbylljes së afatit kalimtar.

Dita e fundit e afatit kalimtar ‘Janar 2023’
Lexo po ashtu Dita e fundit e afatit kalimtar ‘Janar 2023’

Chelsea dëshiron të paguajë kartonin e lojtarit në gjashtë këste gjatë pesë viteve pasi pagesa me një lëvizje ka implikime të ‘Fair Play Financiar’.

Benfica ka kërkuar tre pagesa në dy vjet, por Chelsea dëshiron të paguajë më pak në fillim e pastaj shumat e mëdha. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Liga e Evropës
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori