LAJMI I FUNDIT:

Enzo Fernandez flet për zënkat që kishte me Kylian Mbappen në finalen e Kupës së Botës

Enzo Fernandez flet për zënkat që kishte me Kylian Mbappen në finalen e Kupës së Botës

Ylli argjentinas i Chelseat, Enzo Fernandez ka folur për herë të parë për momentet që kishte në fushë me Kylian Mbappen në finale e madhe të Kupës së Botës.

Reklama

Mesfushori zbuloi se ai dhe Messi patën një debat në fushë me Kylian Mbappen, por që u mbyll shpejt.

“E vërteta është se bëmë llafe në fushë. Mua nuk më pëlqen të flasë shumë për ato që ndodhin në fushë, i thamë disa fjalë njëri-tjetrit, por gjithçka mbeti aty në fushë”.

“Mbappe është një lojtar i madh, për mua është një shembull për të gjithë. Ai është një lojtar që po ecën shumë mirë dhe të mendosh sa shumë rrugë ka përpara dhe sa mund të japë”.

Enzo Fernandez i kërkon Todd Boehlyt të nënshkruajë me njërin nga lojtarët më të shtrenjtë në botë
Lexo po ashtu Enzo Fernandez i kërkon Todd Boehlyt të nënshkruajë me njërin nga lojtarët më të shtrenjtë në botë

“Messi? Sa herë flas për të më kapin drithërimat. Është një nga idhujt e mi. I jam mirënjohës për personin që është dhe mënyrën si sillet me mua dhe të gjithë. Nuk kam fjalë për ta falënderuar për gjithçka bëri për ne në Botëror”, ka thënë Fernandez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Gjesti i shëmtuar politik i Novak Djokovicit në French Open i referohet Kosovës si zemra e Serbisë

Gjesti i shëmtuar politik i Novak Djokovicit në French Open i referohet Kosovës si zemra e Serbisë

Tenis
Mikel Arteta hedh dyshime të mëdha për largimin e Granit Xhakës nga Arsenali

Mikel Arteta hedh dyshime të mëdha për largimin e Granit Xhakës nga Arsenali

Premier League
Tifozët e Evertonit ‘falënderojnë’ shishen e Jordan Pickford që ua sigurojë mbijetesën në Ligën Premier

Tifozët e Evertonit ‘falënderojnë’ shishen e Jordan Pickford që ua sigurojë mbijetesën në Ligën Premier

Premier League
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Christian Eriksen zbulon se çfarë bëri për ta nervozuar Cristiano Ronaldon: Nuk ishte aspak i qetë

Christian Eriksen zbulon se çfarë bëri për ta nervozuar Cristiano Ronaldon: Nuk ishte aspak i qetë

Premier League
Kalo në kategori