LAJMI I FUNDIT:

Enzo Fernandez i kërkon Todd Boehlyt të nënshkruajë me njërin nga lojtarët më të shtrenjtë në botë

Enzo Fernandez i kërkon Todd Boehlyt të nënshkruajë me njërin nga lojtarët më të shtrenjtë në botë

Enzo Fernandez i ka kërkuar bashkëpronarit të Chelseat, Todd Boehly, që të nënshkruajë me Joao Felixin në formë të përhershme këtë verë, pasi është në formë huazimi nga Atletico Madridi.

Reklama

Blutë transferuan portugezin në janar, por ata nuk kanë mundësi blerjeje për ish-fituesin e Golden Boy, i cili tashmë ka lënë përshtypje gjatë qëndrimit të tij të shkurtër në Stamford Bridge.

Fernandez dhe Felix ishin pjesë e shpenzimeve gjigante të transferimeve të janarit, të udhëhequr nga Boehly dhe Clearlake Capital, ndërsa rinovimi drastik i skuadrës së tyre vazhdoi. Fernandez arriti në një marrëveshje prej 121 milionë eurosh nga Benfica, ndërsa Felix u bashkua me huazim pas një mosmarrëveshjeje të dukshme me Diego Simeonen për shumën e 11 milionë eurove.

Pronari i Chelseat do të shkarkojë Graham Potterin dhe do të emërojë trajnerin e klasit botëror
Lexo po ashtu Pronari i Chelseat do të shkarkojë Graham Potterin dhe do të emërojë trajnerin e klasit botëror

Asnjëri nga lojtarët nuk ka arritur të performojë siç duhet mes formës së dobët të Chelseat. Vetëm dy fitore nga 14 ndeshjet e tyre të fundit kanë shkaktuar presion serioz mbi trajnerin Graham Potter, megjithëse ai ruan mbështetjen e bordit.

“(Felix) më telefonoi kur arrita këtu për të pyetur nëse ai mund të ndihmonte”, deklaroi Fernandez për The Guardian. “Kur shkon me dikë, kjo të ndihmon në fushë. Ai është një lojtar i madh, apo jo? Le të shpresojmë se Chelsea mund të bëjë gjithçka që mundet për ta mbajtur atë”.

Ashtu si Fernandez, Felix dikur ishte një nga lojtarët më të shtrenjtë në histori kur iu bashkua Atleticos për 125 milionë euro në 2019. Tifozët e Chelseat kanë parë tashmë më të mirën dhe më të keqen e 23-vjeçarit, i cili mahniti në debutimin e tij kundër Fulham para se të përjashtohej. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Dështon marrëveshja e Ronaldos për ta shitur Real Valladolidin

Dështon marrëveshja e Ronaldos për ta shitur Real Valladolidin

Ndërkombëtare
Tri arsyet pse Milani dëshiron transferimin e Christian Pulisic

Tri arsyet pse Milani dëshiron transferimin e Christian Pulisic

Serie A
Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Ligat tjera
Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Premier League
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori