LAJMI I FUNDIT:

Pronari i Chelseat do të shkarkojë Graham Potterin dhe do të emërojë trajnerin e klasit botëror

Pronari i Chelseat do të shkarkojë Graham Potterin dhe do të emërojë trajnerin e klasit botëror

Chelsea pritet të shkarkojë Graham Potterin brenda pak javësh, nëse vazhdon kjo formë e dobët e skuadrës.

Reklama

Që kur mori drejtimin e skuadrës londineze, trajneri ka luftuar për të pasur një efekt pozitiv në ekipin e tij. Pas shpenzimeve të konsiderueshme në dy afatet e fundit të transferimeve, tifozët e Bluve do të prisnin shumë më tepër, pasi aktualisht janë në vendin e 10-të në Ligën Premier.

Nuk ka dyshim se një trajner ka nevojë për kohë për të zbatuar stilin e tij, por Chelsea duhet të bëjë përmirësime të menjëhershme pasi dështimi për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve do të ishte katastrofik.

Mijëra nënshkrime për shkarkimin e Graham Potterit nga Chelsea
Lexo po ashtu Mijëra nënshkrime për shkarkimin e Graham Potterit nga Chelsea

Tani, sipas Fichajes, Chelsea tashmë është duke punuar për emërimin e trajnerit e tyre të ardhshëm. Raportimi i tyre bën të ditur se Todd Boehly po kërkon të sjellë ish-selektorin e Spanjës, Luis Enrique ndërsa presioni fillon të rritet mbi Potter.

Enrique drejtoi Spanjën në Kampionatin Botëror, por nuk është më trajneri i tyre pas një turneu zhgënjyes.

Stili i lojës që ai do të zbatonte do të jetë padyshim tërheqës për tifozët e Chelseat, por me kaq shumë lojtarë të rinj do të duhet pak kohë që të gjithë të vendosen dhe të mësohen me stilin e Ligës Premier. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Kalo në kategori