LAJMI I FUNDIT:

Endrick te Real Madridi, marrëveshje e plotë verbale mes palëve

Endrick te Real Madridi, marrëveshje e plotë verbale mes palëve

Transferimi i talentit të madh brazilian, Endrick nga Palmeiras te Real Madridi do të ndodh pasi tashmë ka marrëveshje të plotë mes të gjitha palëve të përfshira.

Reklama

Endrick po llogaritet si njëri nga talentet më të mëdhenj në botë, pasi ka befasuar të gjithë me nivelin e treguar.

Paraqitjet e tij të mira dhe cilësitë e treguar me vetëm 16 vjet kanë bërë që shumë klube të mëdha evropiane të vihen pas shërbimeve të tij.

Megjithatë, sipas ekspertit të transferimeve, Fabrizio Romano, Endrick po të transferohet te Real Madridit, pasi marrëveshja e plotë mes palëve tani është e mbyllur.

Real Madrid thuhet se do t’i paguajë 60 milionë euro Palmeiras plus 12 milionë euro taksat në një total prej 72 milionë eurosh.

Talenti brazilian i lindur në vitin 2006 do të bashkohet me Los Blancos në korrik të vitit 2024, kur Endrick t’i mbush 18 vjet.

Mbretërit planifikojnë të nënshkruajë të gjitha dokumentet brenda muajit dhjetor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Premier League
Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Superliga
Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Superliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Kalo në kategori