LAJMI I FUNDIT:

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano zbulon emrin e lojtarit që Real Madridi synon ta transferojë në janar

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano zbulon emrin e lojtarit që Real Madridi synon ta transferojë në janar

Real Madridi e ka pasur zakon të ndjekë yjet e Kupës së Botës nën drejtimin e Florentino Perez, më së shumti James Rodriguez pas edicionit të vitit 2014 në Brazil. Megjithatë, kjo nuk ka gjasa të jetë rasti pas një turneu të pazakontë që do të çojë pothuajse drejtpërdrejt në afati kalimtar të transferimeve të janarit.

Pyetja kryesore për shumë tifozë të Real Madridit ka qenë nëse Los Blancos do të ndiqnin një tjetër opsion në sulm, pasi ylli i tyre Karim Benzema lufton të mbetet në formë këtë sezon.

Publikisht, Carlo Ancelotti ka përsëritur se nëse dikush nuk kërkon të largohet nga klubi, atëherë askush nuk do të mbërrinte.

Faqja sportive Football Espana ka pasur qasje ekskluzive në rubrikën e Fabrizio Romano, Caught Offside, me ekspertin italian të transferimeve që zbuloi një lojtar në veçanti që Los Blancos mund ta ndjekin.

“Unë nuk e shoh Real Madridin të nënshkruajë me ndonjë lojtar në janar, përveç ndonjë objektivi të së ardhmes si Endrick. Ata deklaruan publikisht dhe konfirmojnë privatisht se duan të vazhdojnë me të njëjtën skuadër. Do të shohim në verë ose në të ardhmen”, ka thënë Romano.

Ndjekja e Endrick Felipe duket të jetë mes tre skuadrave aktualisht, Chelsea, Real Madrid dhe Paris Saint-Germain.

Los Blancos kanë formë për rekrutimin e yjeve braziliane në afatin e janarit. Reinier Jesus, Vinicius Junior dhe Rodrygo Goes ishin të gjitha marrëveshje të rënë dakord në janar përpara lëvizjeve në verë.

Shumë tifozë të Real Madridit do të shpresojnë që Endrick të jetë i fundit, megjithëse ai nuk do të arrijë askund në Evropë deri në vitin 2024 për shkak të të qenit i mitur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona e gatshme ta shesë

Barcelona e gatshme ta shesë "përbindëshin" - ia cakton çmimin

La Liga
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

Kombëtarja e Shqipërisë
Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

La Liga
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Kalo në kategori