Toni Kroos është lojtari i radhës që ka thënë se Lionel Messit nuk e ka merituar Topin e shtatë të Artë.

Ylli argjentinas triumfoi para Robert Lewndowskit në ceremoninë e mbajtur të hënën mbrëma në Paris.

"Topin e Artë nuk do ia jepja Messit" - Totti mendon se argjentinasi nuk e meritoi këtë vit "Topin e Artë nuk do ia jepja Messit" - Totti mendon se argjentinasi nuk e meritoi këtë vit

Por, mesfushori gjerman ka një tjetër të preferuar dhe sipas tij – Karim Benzema e ka merituar të fitojë çmimin më të madh individual.

“Pse Benzema nuk e fitoi Topin e Artë? Çfarë është duke munguar në zgjedhje është vendi i parë. Leo nuk e meritoi atë”.

Topi i Artë për Messin, kundërshton Papin: Ka pesë muaj që nuk luan! Topi i Artë për Messin, kundërshton Papin: Ka pesë muaj që nuk luan!

“Nuk ka dyshime që se bashku me Cristianon, ka qenë lojtari më i mirë i dekadës së fundit, por këtë vit duhet të ishin të tjerët”, ka thënë Kroos.

Benzema në renditjen arriti të pozicionohej i katërti, derisa Ronaldo zuri vendin e gjashtë. /Telegrafi/