LAJMI I FUNDIT:

E konfirmuar, Dzeko në Stamboll për të kryer testet mjekësore dhe për të nënshkruar me Fenerbahcen

E konfirmuar, Dzeko në Stamboll për të kryer testet mjekësore dhe për të nënshkruar me Fenerbahcen

Klubi i madh turk, Fenerbahce ka njoftuar zyrtarisht transferimin e sulmuesin Edin Dzeko, i cili do të nënshkruaj pasi të përfundoj me sukses testet mjekësore.

Dzeko ka vendosur të mos rinovoj kontratën e tij me Interin pas skadimit të saj në fund të këtij muaji.

Boshnjaku 37-vjeçar ka vendosur ta provoj edhe një aventurë të re, duke pranuar ofertën e klubit turk, Fenerbahce.

“Sulmuesi me famë botërore Edin Dzeko do të vijë në Stamboll për të kaluar kontrollet shëndetësore dhe për të përfunduar negociatat e transferimit”, thuhet në njoftimin e klubit turk.

Sipas mediave turke, Dzeko do të kryej kontrollet shëndetësore në orën 10:30 të mëngjesit të sotëm, ndërsa do të nënshkruajë kontratë 2-vjeçare.

Përveç kësaj, sulmuesi i njohur do të marrë një bonus nënshkrimi prej afërsisht 5 milionë euro, pagë vjetore prej 4.5 milionë euro dhe 1 milionë euro bonuse. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori