Dua Lipa nuk po ndjeh të ndalur sa i përket sukseseve.

Bukuroshja shqiptare ka punuar së fundmi edhe me legjendën italiane, Andrea Bocelli.

Ky i fundit e ka përfshirë atë në albumin më të ri i cili publikohet më 26 tetor.

Albumi i Bocellit titullohet “Si”, kurse ky është rikthim për të pas 14 vitesh.

Albumi do të distribuohet në më se 60 vende të botës.

Ndërkaq, në album janë edhe emra tjerë të ftuar si Ed Sheeran dhe Josh Groban.

Andrea Bocelli konsiderohet legjendë e muzikës italiane.

Ai ka shitur mbi 85 milionë kopje të albumeve të tij në gjithë botën.

Më poshtë, lista e plotë e këngëve të albumit të ri të Bocellit:

Ali di Libertà’

‘Amo Soltanto Te’ (feat. Ed Sheeran)

‘Un’Anima’

‘If Only’ (feat. Dua Lipa)

‘Gloria The Gift Of Life’

‘Fall On Me’ (feat. Matteo Bocelli)

‘We Will Meet Once Again’ (feat. Josh Groban)

‘I Am Here’

‘Vertigo’ (with Raphael Gualazzi at the piano)

‘Vivo’

‘Dormi Dormi’

‘Ave Maria Pietas’ (feat. Aida Garifullina)

‘Meditation’

‘Miele Impuro’

‘Sono Qui’ (acoustic version)

‘Ali di libertà’ (acoustic version)