Haxhi ‘Robin’ Krasniqi e ka mbrojtur titullin e kampionit të Evropës në kategorinë super të mesme në boksin profesionist (EBU) përballë kundërshtarit të tij, Ronny Landaeta.

Ndërsa për ta mbështetur boksierin nga Kosova, gjatë gjithë kohës i ka qëndruar pranë partnerja e tij, Heidi Lushtaku.

View this post on Instagram

❤️🇺🇸

A post shared by Robin Krasniqi (@robin_krasniqi) on Aug 6, 2018 at 12:45pm PDT

Modelja e njohur ka publikuar fotografi para meçit për ta uruar partnerin e saj për sukses.

Lajmet për Heidi Lushtakun Lajmet për Heidi Lushtakun

Dhe pikërisht kjo ndodhi. Pas 12 raundeve, Krasniqi arriti të dilte fitimtar, ndërsa së bashku me të në ring u ngjit edhe Heidi.

View this post on Instagram

Liebe Fans und Freunde, das war mal wieder ein knallharter 12-Runden Kampf, der viel von mir abverlangt hat. Die unbequeme Art wie der Gegner geboxt hat -wahrscheinlich aufgrund seiner MMA Erfahrung- hat es mir nicht einfach gemacht, denoch bin sehr stolz auf diesen sehr eindeutigen Sieg und auf meine erste Titelverteidigung als Europameister. Ich bedanke mich bei Euch sowie bei meinem Team und bei den übertragenden Fernsehsendern vom Herzen. Erneut konnten Millionen Menschen weltweit meinen Kampf live verfolgen und das macht mich sehr glücklich. Te dashur Miq, kjo ishte serish nje lufte e fuqishme 12-raundshe, qe ne kushtoj shume force dhe mund. Menyra e papershtatshme e boksimit nga kundershtari -sigurisht e lidhur me provojen e tij ne MMA- nuk ma beri kete duel te lehte, por jam shume krenar per kete fitore te bindshme dhe per mbrojtjen e par te titullit tim te Evropes. Ju falenderoj juve te gjithve si dhe ekipin tim madheshtor. Faleminderit te gjitha televizioneve (MDR, ART MOTION, etj.) qe e ben te mundur te ndjeket dueli im nga miliona njerez ne mbar boten, kjo gjithnje me ben te lumtur. Sikur qe ju pata premtuar, luftova ne çdo moment me Shpirt e me Zemer KUQ E ZI.

A post shared by Robin Krasniqi (@robin_krasniqi) on Nov 18, 2018 at 3:52am PST

Ajo ishte pranë tij kur gjyqtarët e shpallën fitues për ta përjetuar bashkë këtë sukses të boksierit 31-vjeçar.

Në një intervistë të mëhershme për Telegrafin, Robini kishte thënë se planifikon të martohet me Heidin, porse nuk kishte dhënë një datë të saktë se kur do ta kurorëzojnë dashurinë.

“Jemi dy njerëz, dy figura publike dhe i kemi të dy punët pak a shumë si njëjtë, duhet shumë sakrificë, por jemi njerëz që sakrifikojmë dhe e mbështesim njëri-tjetrin, mundohemi shumë që ta shtyjmë njëri-tjetrin përpara”.

View this post on Instagram

🤜🏻💥

A post shared by Heidi Lushtaku (@heidi.lushtaku) on Nov 17, 2018 at 11:04am PST

“Dhe kështu do të vazhdojë edhe pak, sepse jemi në momentet më të mira të karrierës. Martesa vjen, do të vijë më saktë, normalisht që është plan, por ta shohim… do të jetë surprizë, po normal që do të bëhet një dasmë në të ardhmen, një dasmë shumë e mirë”, kishte thënë Krasniqi. /Telegrafi/