LAJMI I FUNDIT:

E ardhmja e Strakoshës larg Brentfordit, Fenerbahce interesohet për portierin shqiptar

E ardhmja e Strakoshës larg Brentfordit, Fenerbahce interesohet për portierin shqiptar

Thomas Strakosha u bashkau me skuadrën angleze Brentford në verën e vitit të kaluar.

Reklama

Por e ardhmja e tij nuk është në Ishull, pasi hapësirat për të kanë qenë shumë të vogla.

Në fakt portieri shqiptar ka luajtur vetëm dy ndeshje në kuadër të Kupës dhe në Ligën Premier ende nuk ka luajtur asnjë minutë.

Brentfordi i ka bërë të qartë shqiptarit që të gjej një ekip të ri dhe e ardhmja e tij mund të jetë në elitën e futbollit turk, te Fenerbahce.

Portieri aktual i Fenerbahces, kapiteni Altay Bayindir nuk është duke kaluar nëpër një formë të mirë dhe gjiganti turk është duke kërkuar një portier të ri.

Trajneri i Fenerbahces, Jorge Jesus e pëlqen shumë shqiptarin dhe sipas mediave turke pritet të fillojnë bisedimet mes dy klubeve.

Brentford është gati ta lejoj largimin e Strakoshës edhe si huazim për gjashtë muaj, por dëshiron t’i vendos një klauzolë largimi prej pesë milionë eurove.

Sa i përket reprezentuesit shqiptar ai është i gatshëm të largohet dhe dëshiron një klub ku do të ketë më shumë hapësira. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Premier League
Kalo në kategori