Manchester City triumfoi me rezultat 3-2 ndaj Aston Villas dhe fitoi titullin e dytë radhazi të Ligës Premier, pas së cilës tifozët e kampionëve vrapuan në fushë për të festuar.

Një festë të çmendur pati edhe një anëtar i stafit teknik të klubit, Brandon Ashton që përkujdeset për pjesën e fanellave.

Derisa në rrjetet sociale kanë filluar të qarkullojnë pamjet nga festimet e Citizens për titull, duket se ai e ka shijuar shumë këtë trofe.

Guardiola me fjalë të përzgjedhura për lojtarët e tij, "telefonata" me Real Madridin - derisa i çon mesazh edhe Liverpoolit Guardiola me fjalë të përzgjedhura për lojtarët e tij, "telefonata" me Real Madridin - derisa i çon mesazh edhe Liverpoolit

Në zhveshtore e Cityt ishin futur në radhë  lojtarët dhe pjesa tjetër e klubit, ndërsa Ashton bëri rrëshqitjen e tij në dysheme.

Ish-ylli i Cityt, Vincent Kompany, tha në dokumentarin e Amazon: “Brandon është një lloj si zemra dhe shpirti i dhomës së zhveshjes, ai ka këtë aftësi për të hequr presionin”.

Kevin De Bruyne shtoi: “Unë do të thosha që lojtarët janë më të afërt me personin që na i mbikëqyrë fanellat. Unë jam shumë mirë me të, që nga dita e parë. Ndonjëherë, për mua, është mirë të jesh me dikë që nuk është futbollist”.

Ashton ka qenë në klub që kur ishte 16 vjeç, dhe pasi mbaroi shkollimin e tij, ai iu bashkua stafit të dhomës që merret me mirëmbajtjen e fanellave. /Telegrafi/