LAJMI I FUNDIT:

Dy skuadrat portugeze e duan Perinin, portieri italian preferon qëndrimin në Serie A

Dy skuadrat portugeze e duan Perinin, portieri italian preferon qëndrimin në Serie A
Mattia Perin. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Mattia Perin pritet të jetë i larguari i radhës nga kampioni i Italisë, Juventus.

Portieri italian iu bashkua vitin e kaluar Juventusit nga Genoa, por që nuk arriti ta rivalizoj polaku Wojciech Szczesny.


Tani Juventus e ka rikthyer legjendën Gianluiggi Buffon dhe Perin duhet të gjejë një tjetër skuadër.

Mediat italiane kanë raportuar se për portierin italian kanë ardhur dy oferta të rëndësishme nga Portugalia.

Mattia Perin. (Photo by Pier Marco Tacca/Getty Images)

Porto dhe Benfica janë duke i kërkuar shërbimet e tij, por që Perin ka refuzuar transferimin në Portugali.

26-vjeçari preferon qëndrimin në Serie A dhe po pret një ofertë konkrete nga Roma, Milan ose Fiorentina.

Juventus për ta lënë të lirë portierin të largohet kërkon rreth 20 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori