LAJMI I FUNDIT:

Dy policë pengohen gjatë kryerjes së detyrave zytare në Zubin Potok

Dy policë pengohen gjatë kryerjes së detyrave zytare në Zubin Potok

Dy policë janë penguar gjatë kryerjes së detyrës zyrtare ditën e diel në Zubin Potok.

Policia njofton se rastet kur janë penguar policët kanë ndodhur në fshatin Bërnjak dhe Bube në Zubin Potok.


Lidhur me rastet, policia ka arrestuar personat e dyshimtë, transmeton Telegrafi.

Më poshtë, rastet e ndara sipas raportit të Policisë së Kosovës:

Fsh. Bërnjak, Zubin Potok / 19.11.2023 – 09:55. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që, kishte refuzuar t’i prezantoj dokumentet identifikuese dhe lejen e qarkullimit të veturës, duke tentuar të largohet me veturë. Zyrtarët policor kanë arritur ta ndalojnë të dyshuarin dhe më pas gjatë arrestimit i dyshuar duke rezistuar kishte sulmuar fizikisht zyrtarët policor. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Fsh. Bube, Zubin Potok / 19.11.2023 – 15:20. Është arrestuar vozitësi mashkull kosovar pasi që, ka penguar zyrtarët policor gjatë kryerjes së detyrës zyrtare. Me vendim të prokurorit vozitësi pas intervistimit është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vrasja e Liridonës, gazetarja Lala: Familjarët e saj më thanë se Naimi kishte probleme financiare dhe bënte jetë të shfrenuar

Vrasja e Liridonës, gazetarja Lala: Familjarët e saj më thanë se Naimi kishte probleme financiare dhe bënte jetë të shfrenuar

Lajme
Pamjet e para pas aksidentit në Itali ku humbën jetën dy të rinj shqiptarë – vetura e tyre përfundoi në lumë

Pamjet e para pas aksidentit në Itali ku humbën jetën dy të rinj shqiptarë – vetura e tyre përfundoi në lumë

Kronika e Zezë
“Kishte tentativa të tjera të Naimit për ta vrarë Liridonën”, gazetarja Lala: Pse nuk i besoj babait të Naimit

“Kishte tentativa të tjera të Naimit për ta vrarë Liridonën”, gazetarja Lala: Pse nuk i besoj babait të Naimit

Lajme
Njësiti Special Intervenues sot në protestë, bashkë me ta edhe Sindikata e Policisë së Kosovës

Njësiti Special Intervenues sot në protestë, bashkë me ta edhe Sindikata e Policisë së Kosovës

Lajme
Arrestohet në Kosovë Gëzim Çela, “baroni i drogës” së Shqipërisë

Arrestohet në Kosovë Gëzim Çela, “baroni i drogës” së Shqipërisë

Kronika e Zezë
Ambasadori i Suedisë: Po punojmë ngushtë me Kosovën në hetimin e rastit të vrasjes së Liridonës

Ambasadori i Suedisë: Po punojmë ngushtë me Kosovën në hetimin e rastit të vrasjes së Liridonës

Lajme
Kalo në kategori