Dy gola të shpejtë në pjesën e dytë, një për Cityn dhe një për Realin

(Foto: Twitter/Screenshot/Z Select)

Ashtu siç e nisi pjesën e parë, Manchester City në të njëjtën mënyrë e ka filluar edhe pjesën e dytë ndaj Real Madridit.

Në sfidën e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve që po zhvillohet në Etihad Stadium, vendasit e kanë realizuar edhe golin e tretë.

Një harkim nga Fernandinho në zonë u prit nga Phil Foden, i cili shënoi me kokë në portën e Thibaut Courtois (53’).

(Foto: Screenshot/ESPN)

Porse i menjëhershëm ishte reagimi i Los Blancos, të cilët e realizuan golin e dytë për ta ngushtuar sërish rezultatin (3-2).

Vinicius Junior bëri gjithçka vet duke e marrë topin para mesit të fushës shkoi deri te goli dhe e nënshtroi portierin Ederson (55’). /Telegrafi/

Ikona e Barcelonës befason të gjithë - rikthehet të luajë futboll profesionist në moshën 58-vjeçare

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë