LAJMI I FUNDIT:

Dy formacionet se si mund të rreshtohet Arsenali me tri transferime të reja

Dy formacionet se si mund të rreshtohet Arsenali me tri transferime të reja
Reklama

Arsenali pritet të ketë edhe një verë të zënë, pasi Mikel Arteta duket të vazhdojë revolucionin e tij në skuadër.

Gunners janë gati të shpenzojnë edhe në afatin kalimtar të kësaj verë, pasi në vitin e kaluar shpenzuan afro 200 milionë euro.


Dhe skuadra e Londrës Veriore ka korrur shpërblimet e të qenit shpenzuesit më të mëdhenj të Evropës, pasi ata janë në pozicionin ideal për të përfunduar në katërshen e parë.

Nga 1 korriku i këtij viti, UEFA ndryshon rregullin për “Fair Play-in Financiar”
Lexo po ashtu Nga 1 korriku i këtij viti, UEFA ndryshon rregullin për “Fair Play-in Financiar”

Në listën e dëshirave të Artetas në fund të sezonit është të sjellë një sulmues të mirë me spanjollin të dëshpëruar për të forcuar fazën ofanzive.

Arsenali lejoi Pierre-Emerick Aubameyangun  të bashkohej me Barcelonën në afatin kalimtar të dimrit.

Ndërkohë  Alexandre Lacazette dhe Eddie Nketiah janë vendosur të largohen kur kontratat e tyre të skadojnë në fund të sezonit.

Ja se si Arsenali mund të fillojë sezonin e ardhshëm nëse nënshkruan me Darwin Nunez dhe Djed Spence
Foto: The Sun

Ylli i Benficas, Darwin Nunez, pretendohet të jetë një opsion me Arsenalin që thuhet se ka zhvilluar bisedime me agjentin e reprezenutsit të Uruguait.

22-vjeçari ka qenë në formë të mahnitshme për gjigantin portugez këtë sezon – duke shënuar 26 gola në 33 ndeshje në të gjitha garat.

Çdo transferim i mundshëm mund të kushtojë  deri në 70 milionë euro, me Manchester United, West Ham dhe Newcastle gjithashtu janë në garë.

Kështu mund të luajë Arsenali nga edicioni 2022/23 nëse kompleton katër transferime
Lexo po ashtu Kështu mund të luajë Arsenali nga edicioni 2022/23 nëse kompleton katër transferime

Ndërkohë një mbrojtës i ri i djathtë pritet të sillet për të konkurruar me Takehiro Tomiyasu për një vend titullari. Djed Spence, i cili ka luajtur si huazim në Nottingham Forest nga Middlesbrough këtë sezon, ishte një objektiv i janarit për Arsenalin.

Dhe Topçinjtë mbeten të interesuar për 21-vjeçarin, me Boro që kërkon 20 milionë euro për të ndarë rrugët me mbrojtësin.

Këtu është një mënyrë tjetër se si Topçinjtë mund të rreshtohen nën drejtimin e Mikel Artetës në mandatin e ardhshëm
Foto: The Sun

Mbetet për t’u parë nëse Arsenali do ta thyejë bankën për një mesfushor të ri qendror me Granit Xhakën që përballet me një të ardhme të pasigurt.

Roma thuhet se është ende e vendosur për të siguruar yllin shqiptar me pasaportë zvicerane, i cili është vendosur si një lojtar kyç nën drejtimin e Artetës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Premier League
Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Liga e Kampionëve
Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori