Sonte mbahet edicioni i 94-të i ceremonisë së ndarjes së çmimeve, “Oscars 2022”.

Me prezencën e yjeve të shumtë, në Teatrin “Dolby” në Los Angeles, po bëhet nderimi i arritjeve më të mëdha të vitit në kinematografi.

Yje të shumtë kanë shkelur në tapetin e kuq të “Oscars 2022”, duke shpërfaqur shijet e tyre të modës.

LIVE: Ceremonia e ndarjes së çmimeve ‘Oscars 2022’ LIVE: Ceremonia e ndarjes së çmimeve ‘Oscars 2022’

Në vazhdim, Telegrafi ju prezanton me disa prej dukjeve më glamuroze të mbrëmjes së sotme në “oscars 2022”:

Will Smith

Foto: Getty Images

Billie Eilish

Foto: Getty Images

Megan Thee Stallion

Foto: Getty Images

Serena Williams

Foto: FilmMagic

Uma Thurman

Foto: Getty Images

Cynthia Erivo

Reklama

Foto: Getty Images

Kristen Stewart

Foto: Getty Images

Zoë Kravitz

Foto: Getty Images

Jada Pinkett Smith

Foto: Getty Images

Reklama

Venus Williams

Foto: Getty Images

Maggie Gyllenhaal

Foto: Getty Images

H.E.R.

Foto: Getty Images

Zendaya

Foto: Getty Images

Kourtney Kardashian dhe Travis Barker

Foto: Getty Images

Andrew Garfield

Foto: Getty Images

Ariana DeBose

Foto: Getty Images

Wesley Snipes

Foto: Getty Images

Kirsten Dunst

Foto: Getty Images

Nicole Kidman

Foto: Getty Images

Rami Malek

Foto: Getty Images