Trajneri gjerman, Thomas Tuchel e ka pranuar se Chelsea përballet me një afat kalimtar të vështirë transferimesh këtë verë.

Blutë janë ndikuar nga sanksione të rëndësishme ndaj pronarit aktual Roman Abramovich.

Pavarësisht se klubi aktualisht po kalon një proces shitjeje, aktiviteti i transferimit pritet të jetë i kufizuar me kaq shumë pasiguri.

Ofertuesit që duan ta blejnë Chelsean, u caktohet një kusht bazë për ta realizuar operacionin Ofertuesit që duan ta blejnë Chelsean, u caktohet një kusht bazë për ta realizuar operacionin

“Ju kurrë nuk jeni plotësisht të sigurt, por ne do të kishim disa objektiva dhe me siguri do të kishim kontaktuar disa lojtarë dhe do të kishim mësuar për situatën e tyre. Sigurisht”, ka thënë fillimisht Tuchel.

“Tani na janë lidhur duart, ende mund të kemi bisedime brenda ndërtesës, por nuk mund të veprojmë”.

“Situata nuk është ideale. Kjo është situata. Do të ishte mjaft sfiduese me një situatë të qëndrueshme. Ne nuk e kemi këtë – kështu që të gjithë po e bëjnë këtë, të paktën unë e di, për herë të parë”.

Tuchel e pranon se Rudiger do të jetë një humbje e madhe për Chelsean Tuchel e pranon se Rudiger do të jetë një humbje e madhe për Chelsean

“Dhe ne përpiqemi të tregojmë përkushtimin tonë, pasionin tonë për të dhe kjo është ndoshta shumë e rëndësishme për mua që të jap këtë mesazh: Unë jam i përkushtuar, mezi po e pres dhe e kam pasion”.

“Sapo të mund të veprojmë, ne do të përpiqemi të veprojmë dhe t’i kthejmë gjërat dhe t’i bëjmë ato nga një disavantazh, ndoshta një avantazh. Megjithatë, unë nuk e kam zgjidhjen tani, por do të përpiqemi të qëndrojmë pozitivë për të”, përfundoi trajneri i Bluve. /Telegrafi/