Lojën e futbollit, padyshim që më të mirë e bëjnë edhe driblimet.

Ka futbollistë që dhunti të tyre kanë teknikën e mirë, me të cilën mund të driblojnë futbollistë dhe të arrijnë më lehtë te goli.

Kështu, ndodh edhe në Ligën Premier, ku driblimet nuk është se janë pjesë e madhe e lojës, pasi skuadrat janë të prirura të luajnë shpejt, shkruan Telegrafi.

Këta janë futbollistët që kanë bërë më shumë driblime në Ligën Premier Këta janë futbollistët që kanë bërë më shumë driblime në Ligën Premier

Futbollisti që ka kompletuar më shumë driblime në Ligën Premier këtë sezon është mesfushori me tipare sulmuesi i Crystal Palace, Wilfried Zaha, i cili ka kompletuar gjithsej 49 driblime, duke lënë pas vete shumë yje të mëdhenj.

Pas ish-futbollistit të Manchester United, renditet anësori sulmuesi i Chelseat, Eden Hazard me 44 driblime, ndërsa treshja kompletohet me Andros Toënsend me 34 driblime të kompletuara. /Telegrafi/

Më shumë driblime në Ligën Premier këtë sezon:

Wilfried Zaha           – 49 driblime

zaha

Eden Hazard            – 44 driblime

hazard

Andros Townsend – 34 driblime

townsend

Michail Antonio     – 32 driblime

antonio

Sergio Aguero         – 32 driblime

aguero1