Drejtori sportiv i Liverpool, Julian Ward, ka identifikuar Enzo Fernandez si transferimin e ardhshëm të klubit.

Reklama

Reds kanë nevojë dëshpërimisht për të rifreskuar skuadrën, pasi hynë në pushim shkaku i Kampionatit Botëror në vendin e gjashtë në Ligën Premier, rreth shtatë pikë larg vendeve të Ligës së Kampionëve.

Ndërkohë në prapaskenë ka trazira. Javën e kaluar, drejtori sportiv Julian Ward njoftoi se do të largohej nga klubi në fund të sezonit pas vetëm një viti në post.

Largimi i Ward vjen pas lajmeve të fundit se pronarët e Liverpoolit, Fenëay Sports Group besohet se po konsiderojnë shitjen e klubit.

Disa Reds kanë qenë të shqetësuar se si ndryshimet në hierarkinë e klubit do të ndikojnë në transferime. Megjithatë, lojtarët vazhdojnë të jenë të lidhur me një lëvizje në Merseyside.

Reklama
Reklama

O Jogo raporton se Ward e kishte identifikuar Fernandez si objektivin e tij të ardhshëm të transferimit.

Me drejtorin sportiv që kishte dyshime për Luis Diaz dhe Darwin Nunez, Ward thuhet se ka synuar yllin e Benficas si transferimin e tij të ardhshëm.

Megjithatë, dorëheqja e Ward ka vënë në pikëpyetje shanset afatshkurtra të Reds për të nënshkruar me Fernandez.

Një pretendim i A Bola se çdo palë që skuadër të nënshkruajë me 21-vjeçarin do të duhet të paguajë një klauzolë lirimi prej 110 milionë euro në janar – mbi 80 milionë euro më shumë se sa Benfica pagoi për të. /Telegrafi/