Reperi i njohur kanadez, Drake, ka zbuluar së fundmi avionin e tij më të ri privat, “Air Drake”.

Përmes një videoje të publikuar në Instagram të premten, ai tregoi aeroplanin e tij të ri, teksa e shoqëroi videon me mbishkrimin: “Pa qira, pa e ndarë me askënd, asnjë bashkëpronarë”.

Rap-artisti ka larguar avionin e tij të zakonshëm dhe të vogël privat, i cili është përdorur edhe nga të famshëm dhe biznesmenë të tjerë.

Ndërkohë, vlera e parashikuar e avionit të tij të ri mendohet të jet rreth 185 milionë dollarë.

Video përputhej me një njoftim nga kompania Ontario Cargojet, të cilët kanë deklaruar se tashmë kanë partneritet me Drake, i cili është një ambasador i ri i kompanisë në fjalë. si një ambasador i ri i kompanisë.

Drake (Foto: Vaughn Ridley/Getty Images/Guliver)

“Ne kemi pasur një marrëdhënie të gjatë me Drake dhe ky partneritet është rritur në mënyrë organike midis të dy palëve”, ka thënë Ajay Virmani, president dhe shef ekzekutiv i Cargojet.

“Cargojet dhe Drake janë dy suksese të mëdha kanadeze, ne jemi të kënaqur që po bashkëpunojmë së bashku”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Drake (Foto: Amy Sussman/Getty Images/Guliver)