LAJMI I FUNDIT:

Dokumentar për jetën e Jane Fondas

Dokumentar për jetën e Jane Fondas
Jane Fonda (Foto: Getty Images)

Në serialin e ri dokumentar të HBO, aktorja amerikane Jane Fonda flet rreth jetës së saj si aktore, aktiviste dhe një femre që e kërkon identitetin e saj.

Dokumentari është i ndarë në pesë episode, ndërsa katër episodet e para iu kushtohen meshkujve në jetën e 80-vjeçares.

Nuk mungon edhe një rrëfim për babanë e saj, aktorin Henry Fonda, si edhe tre burrat e aktores.

Lajmet për Jane Fonda
Lexo po ashtu Lajmet për Jane Fonda

Fonda ka qenë e martuar për regjisorin francez, Roger Vadim, aktivistin dhe politikanin, Tom Hayden dhe manjatin e mediave, Ted Turner.

Të gjitha martesat e saj kanë përfunduar me shkurorëzim, ndërsa Jane ka thënë se ka arritur t’i tejkalojë.

Pjesë e dokumentarit janë edhe intervistat me legjendën e ekranit, Robert Redford dhe me ish-burrin e Fondas, Ted Turner.

Gjatë karrierës së saj si aktore, Jane ndër tjera ka fituar dy çmime Oscar, dy çmime BAFTA dhe katër çmime Golden Globe. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë

"Ajo ka rrënjë edhe këtu", mediat në Bosnje shkruajnë për origjinën gjysmë-boshnjake të Dua Lipës nga ana e nënës

Magazina
Meriton Mjekiqi përmend Cllevion në Big Brother - i tërhiqet vërejtja nga 'Vëllai i Madh'

Meriton Mjekiqi përmend Cllevion në Big Brother - i tërhiqet vërejtja nga 'Vëllai i Madh'

Magazina
Roza Lati mahnit me linjat trupore, shfaqet duke marrë rreze dielli në BBVA 3

Roza Lati mahnit me linjat trupore, shfaqet duke marrë rreze dielli në BBVA 3

Magazina
Dikur luante rolin e Sulltaneshës Mahidevran në serialin më të shikuar turk - sa ka ndryshuar aktorja me origjinë shqiptare Nur Fettahoglu?

Dikur luante rolin e Sulltaneshës Mahidevran në serialin më të shikuar turk - sa ka ndryshuar aktorja me origjinë shqiptare Nur Fettahoglu?

Magazina
Meriton Mjekiqi komenton veprimin e motrës së Bardhit ndaj Sarës: E shmangu me elegancë

Meriton Mjekiqi komenton veprimin e motrës së Bardhit ndaj Sarës: E shmangu me elegancë

Magazina
Donaldi i reagon publikisht Arbër Hajdarit pas komenteve për vëllanë e tij Romeon në Big Brother VIP Albania

Donaldi i reagon publikisht Arbër Hajdarit pas komenteve për vëllanë e tij Romeon në Big Brother VIP Albania

Magazina
Kalo në kategori