LAJMI I FUNDIT:

Diskutim i nxehtë mes yjeve të Chelseat në humbjen ndaj Arsenalit

Diskutim i nxehtë mes yjeve të Chelseat në humbjen ndaj Arsenalit

Ben Chilwell dhe Thiago Silva u panë duke zhvilluar një diskutim të nxehtë gjatë kapitullimit të pjesës së parë të Chelseat ndaj Arsenalit në Emirates Stadium.

Reklama

Golat e Martin Odegaard dhe Gabriel Jesus panë që ndjekësit e titullit të krijojnë në një epërsi prej tre golave ​​në pjesën e parë, me skuadrën e Frank Lampard që nuk mund t’u kundërpërgjigjej.

Arsenali dukej se do të kthehej në kryen e tabelës së Ligës Premier pasi ia dolën të shënonin tre gola për pak më shumë se gjysmëore lojë.

Dyshja ishin pjesë e një përpjekjeje të dhimbshme në mbrojtje pasi Chelsea pësoi tre gola në pjesën e parë në Arsenal.

Chilwell dhe Silva u panë duke u përfshirë në një grindje e zjarrtë për pozicionimin në mbrojtje dhe faktorë të tjerë që çuan në dyfishimin e epërsisë së Arsenalit.

Silva dukej se bënte me duart e tij në një mënyrë jashtëzakonisht të acaruar përpara se Enzo Fernandez, një nga nënshkrimet e shumta të klubit në pronësi të Todd Boehly, të ndalonte brazilianin.

Chilwell dukej se po i bënte me shenjë nga mesfusha, me pjesën më të madhe të aksioneve të Arsenalit duke filluar pikërisht nga aty. /Telegrafi/

Ben Chilwell dhe Thiago Silva u panë duke qortuar njëri-tjetrin ndërsa Chelsea kapitullonte

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori