LAJMI I FUNDIT:

Disa nga statistikat e xhiros së 21-të Superligës së basketbollit

Disa nga statistikat e xhiros së 21-të Superligës së basketbollit
(Foto: basketbolli.com)

Xhiroja e 21-të e Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll dhuroi ndeshje interesante, ku përfundoi rrethi i tretë i garave të rregullta.

Skuadra me efektshmërinë më të lartë është Trepça, me 2195 pas 21 takimeve. Ndërkohë, skuadra me mesataren më të lartë të pikëve është Prizreni 16 me 93.87 pikë për ndeshje, duke u pasur nga Peja me 92 pikë dhe Trepça me 87.19.

Sa i përket kërcimeve, Rahoveci dhe Prizreni 16 prijnë me 43.27 për ndeshje, kurse në vendin e tretë është Trepça me 42.95.

Skuadra e Pejës është në vendin e parë me asistime, 22.93 për ndeshje. Sigal Prishtina është e dyta me 22.1 dhe Prizreni 16 me 22.07. Golden Eagle Ylli prin vjedhje të topave, 9.13 për ndeshje, Sigal Prishtina e dyta me 8.9 dhe Drita me 8.62.

Rahoveci është në vendin e parë me bllokada, 3.33 për ndeshje, Trepça e dyta me 3.29 dhe Prizreni 16 me 3.07.


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Ndërkombëtare
Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

La Liga
Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

La Liga
Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Premier League
Kalo në kategori