LAJMI I FUNDIT:

‘Dinastia Maldini’ vazhdon te Milanit – debuton si 17 vjeçar Daniele, djali i legjendës Paolos

‘Dinastia Maldini’ vazhdon te Milanit – debuton si 17 vjeçar Daniele, djali i legjendës Paolos

Mbiemri ‘Maldini’ është sinonim te Milan dhe kjo dinasti ka nisur me Cesare Maldinin kur erdhi në klub në vitin 1954.

Reklama

Ai kishte luajtur 12 vite me Rossonerët, duke bërë 412 paraqitje.

Kjo vazhdoi me djalin e tij, Paolon, që arriti ma shumë se sa babai i tij.

Por çfarë bëri ai? Paolo debutoi  në vitin 1985 duke marr sukses të madh.

Ai kreu 902 paraqitje me klubin, duke fituar 25 trofe madhor me klubin, përfshirë pesë Liga të Kampionëve.

Paolo konsiderohet si legjendë e AC Milan dhe njëri nga lojtarët më të mëdhenj në histori të futbollit.

Një tjetër Maldini e ka bërë debutimin me ekipin e parë të Milanit, me fanellën kuqezi legjendare.

Djali i Paolos, Daniel, debutoi si 17 vjeçar.

Daniel luajti si stuartues ndaj Bayern Munich në International Champions Cup, duke u zëvendësuar  në minutën e 58-të.

Përndryshe nga babai dhe gjyshi ai luan si mesfushor sulmues.

E ardhmja do të na tregojë se sa do të arrijë Maldini i fundit i kësaj dinastie. /Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori