LAJMI I FUNDIT:

Di Maria e tall Ronaldon duke e dribluar, portugezi e rrëzon nga inatosja

Di Maria e tall Ronaldon duke e dribluar, portugezi e rrëzon nga inatosja

Angel Di Maria ka dhuruar magji gjatë miqësores së fituar nga Benfica ndaj Al Nassr, ndërsa në një moment e dribloi keq ish-bashkëlojtarin e tij, Cristiano Ronaldo.

Lojtarët e Al-Nassr kanë vazhduar të humbasin në përgatitje për sezonin e ri ndaj skuadrave evropiane dhe mbrëmë kanë marrë një mësim nga Benfica, e cila i ka mundur me rezultat 4:1.


Kjo ishte ndeshja e rikthimit të Di Marias me fanellën e gjigantit portugez dhe magjistari argjentinas tregoi menjëherë se nuk ka harruar të luajë futboll.

Ai luajti një pjesë në të cilën tregoi atë që posedon.

Argjentinasi i çmendi lojtarët e klubit saudit me lëvizjet e tij të kthjellëta dhe njëri nga “klientët” e tij ishte Ronaldo.

Di Maria i “shiti” një driblim fantastik duke ia vendosur një top mbi kokë Ronaldos, për çka portugezi nuk u interesua, ndaj e faulloi i frustruar.

Përveç asaj lëvizjeje, ylli argjentinas Di Maria shënoi edhe golin e parë nga katër golat e ekipit të tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori