Roma në ditët e para të afatit kalimtar ka mbushur arkën me shitje.

Pas shitjes së Mohamed Salahut te Liverpooli për 42 milionë euro, u shit edhe Antoni Rudiger te Chelsea për shumën e njëjtë.

Tashmë Roma ka bërë gati listën e blerjeve.

Trajneri i ri Di Francesco ka disa ide dhe drejtori sportiv Monchi e ka listën në dorë.

Bisedimet kanë filluar tashmë dhe Roma në ditët në vijim mund t’i fillojë goditjet. /Telegrafi/

Diego Alves (Valencia)

Matteo Darmian (Manchester Utd.)

Wendell Nascimento Borges (Bayer Leverkusen)

 Gael Clichy (I lirë)

Matija Nastasic (Schalke)

Juan Foyth (Estudiantes)

Jean Seri (Nice)

Lucas (Psg)

Florian Thauvin (Marseille)

Gerard Deulofeu  (Barcelona)

Quincy Promes (Spartak Mosca)

Suso  (Milan)

Gregoire Defrel  (Sassuolo)