LAJMI I FUNDIT:

Dhurata që Messi mori nga bashkëlojtarët e Inter Miamit pas fitimit të Topit të Artë

Dhurata që Messi mori nga bashkëlojtarët e Inter Miamit pas fitimit të Topit të Artë

Lionel Messi ka marrë një dhuratë të veçantë nga bashkëlojtarët e tij në Inter Miami pasi fitoi Topin e Artë 2023.

Të hënën mbrëma, Messi fitoi Topin e Artë të tetë në një ceremoni në Paris.


Argjentinasi përfundoi përpara sulmuesit të Manchester Cityt, Erling Haaland dhe yllit të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, pasi udhëhoqi kombin e tij drejt triumfit të parë të Kupës së Botës që nga viti 1986.

Haaland priti 24 orë për të postuar foton dhe mesazhin për Messin pas fitimit të Topit të Artë
Lexo po ashtu Haaland priti 24 orë për të postuar foton dhe mesazhin për Messin pas fitimit të Topit të Artë

Në Kupën e Botës në Katar, Messi ishte kapiten i ekipit të tij, shënoi shtatë gola në shtatë ndeshje dhe u kurorëzua lojtari i turneut.

Topi i Artë njeh futbollistin më të mirë të vitit dhe votohet nga 100 gazetarë nga e gjithë bota.

Dhe pasi Messi mori çmimin e tij të tetë, tre më shumë se kushdo tjetër, bashkëlojtarët e tij në Inter Miami i ofruan argjentinasit një dhuratë me numrin ‘8’ të artë, të nënshkruar nga e gjithë skuadra.

Përveçse ndihmoi Argjentinën për lavdinë e Kupës së Botës, Messi gjithashtu luajti një rol kyç teksa Inter Miami fitoi trofeun e tyre të parë në histori – Kupën e Ligës.

Sulmuesi me shtatshkurtër ka shënuar 11 gola në 14 paraqitje për skuadrën e Major League Soccer. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

La Liga
Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Ndërkombëtare
Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

La Liga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Kalo në kategori