Gazeta e madhe spanjolle Marca ka përpiluar listën e dhjetë lojtarëve të Barcelonës me vlerën më të lartë në tregun e transferimeve.

Barcelona njihet si njëri nga klubet me emrat më të mëdhenj të futbollistëve që ka pasur dhe ka në skuadër.

Të tillë e ka edhe tani përbërjen e saj me emra të mëdhenj dhe të talentuar në gjirin e saj.

Kuizi i madh rreth Barcelonës: Testoni njohuritë tuaj për gjigantin spanjoll Kuizi i madh rreth Barcelonës: Testoni njohuritë tuaj për gjigantin spanjoll

Por, kush janë lojtarët më të vlefshëm të Barcelonës momentalisht?

Gazeta Marca ka përpiluar dhjetëshen e lojtarëve me vlerën më të lartë në treg sipas faqes së specializuar Transfermarkt.

Barcelona (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Lojtari më vlerën më të lartë padyshim se është Lionel Messi, i cili vlerësohet 132 milionë euro, ndërsa i dhjeti është talenti Ansu Fati me 36 milionë euro.

Befasi mendohen të jenë dyshja veterane, Sergio Busquets dhe Gerard Pique, të cilët nuk gjenden në listë, pasi vlera aktuale e tyre është nën 30 milionë.

10.Ansu Fati – 36 milionë euro

9.Sergi Roberto – 40 milionë euro

8.Jordi Alba – 40 milionë euro

7.Clement Lenglet – 48 milionë euro

6.Arthur Melo – 56 milionë euro

5.Ousmane Dembele – 56 milionë euro

4.Frenkie de Jong – 72 milionë euro

3.Marc-Andre ter Stegen – 72 milionë euro

2.Antoine Griezmann – 96 milionë euro

1.Lionel Messi – 112 milionë euro

/Telegrafi/