LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë futbollistët që duhet të transferohet diku tjetër gjatë janarit për të rifituar një vend për Kampionatin Botëror (Foto)

Dhjetë futbollistët që duhet të transferohet diku tjetër gjatë janarit për të rifituar një vend për Kampionatin Botëror (Foto)

Emra të mëdhenj të futbollit botëror mund të mos marrin pjesë në Kampionatin Botëror, pasi nuk po luajnë me skuadrat e tyre dhe kanë humbur vendet në kombëtare. Një transferim gjatë janarit është një mundësi e mirë e tyre për të rifituar pozitat.

Kampionati Botëror “Rusia 2018” është në horizont, me vetëm pesë muaj larg dhe menaxherët duhet të zgjedhin skuadrat e tyre prej 23 futbollistëve.


Zbulohen favoritët për ta fituar Kupën e Botës: Brazili i pari, Argjentina e treta dhe Spanja e pesta (Foto)
Lexo po ashtu Zbulohen favoritët për ta fituar Kupën e Botës: Brazili i pari, Argjentina e treta dhe Spanja e pesta (Foto)

Trajnerët e kombëtarëve kanë vetëm një pjesë të vogël të ndeshjeve deri në fund të sezonit për të rregulluar mirë skuadrën e tyre përpara Kampionatit Botëror të Rusisë.

Kështu, mediumi britanik Sportsmail ka zgjedhur 10 lojtarë që mund të përdorin afatin kalimtar të transferimeve të janarit për të rikuperuar vendin e tyre në garën më të madhe të futbollit.

‘Rusia 2018’ zhvillohet në 11 qytete, 12 stadiume – Pamjet dhe kapacitet e stadiumeve ku do të zhvillohet Kampionati Botëror (Foto)
Lexo po ashtu ‘Rusia 2018’ zhvillohet në 11 qytete, 12 stadiume – Pamjet dhe kapacitet e stadiumeve ku do të zhvillohet Kampionati Botëror (Foto)

Më poshtë Telegrafi u sjell futbollistët që mund të humbin Kampionatin Botëror dhe duhet të shikojnë transferimin diku gjatë janarit për të rifituar vendin e tyre në kombëtare.

Michy Batshuayi – Chelsea dhe Belgjikë

Batshuayi nuk është i kënaqur me minutat e pakta (Getty Images)

Daniel Sturridge – Liverpool dhe Angli

Jack Wilshere – Arsenal dhe Angli

Jack Wilshere (Getty Images)

Luke Shaw – Manchester United dhe Angli

Luke Shaw (Getty Images)

Julian Draxler – PSG dhe Gjermani

Julian Draxler (Getty Images)

Danny Rose – Tottenham dhe Angli

Danny Rose (Getty Images)

Olivier Giroud – Arsenal dhe Francë

Olivier Giroud (Getty Images)

Kevin Mirallas – Everton dhe Belgjikë

Kevin Mirallas (Getty Images)

Javier Pastore – PSG dhe Argjentina

Javier Pastore (Getty Images)

Paco Alcacer – Barcelona dhe Spanjë

Paco Alcacer (Getty Images)

Në trend Sport

Më shumë
Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Premier League
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Bundesliga
Mac Allister zbulon arsyen e përplasjes së Nunez me Guardiolan

Mac Allister zbulon arsyen e përplasjes së Nunez me Guardiolan

Premier League
Diego Simeone shpjegon pse Barcelona e meritoi fitoren kundër Atleticos

Diego Simeone shpjegon pse Barcelona e meritoi fitoren kundër Atleticos

La Liga
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori