LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë çifte aktorësh që kanë luajtur së bashku në filma, por në jetën reale nuk e durojnë dot njëri-tjetrin

Dhjetë çifte aktorësh që kanë luajtur së bashku në filma, por në jetën reale nuk e durojnë dot njëri-tjetrin
Ryan Gosling dhe Rachel McAdams, filmi "The Notebook"

Performanca e tyre në filma është aq bindëse saqë është e vështirë të dyshosh ndjenjat e ngrohta dhe të sinqerta të aktorëve ndaj njëri-tjetrit.

Reklama

Bright Side përmblodhi së fundmi 10 çifte filmash të cilët nuk mund të arrinin një mirëkuptim të ndërsjellë dhe të bashkoheshin në jetën reale.

Të gjitha lajmet nga Bright Side
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Bright Side
Ryan Gosling dhe Rachel McAdams, filmi “The Notebook”

“Notebook” sjell një kimi të pabesueshme dhe intensive midis dy personazheve kryesore. Nuk është për t’u habitur që pas filmit Gosling dhe McAdams të bëheshin një çift në jetën reale. Megjithatë, aktorët ishin larg nga miqësisë dhe e urrenin njëri-tjetrin gjatë xhirimit. Gosling madje i kërkoi regjisorit të filmit të zmbrapste McAdams-in jashtë grupit dhe të sillte një aktor tjetër.

Tony Curtis dhe Marilyn Monroe, filmi “Some Like It Hot”

Tony Curtis akuzoi Monroe se ishte e vonë në mësimin e tekstit që ajo duhej të interpretonte. Ndërsa xhironin filmin “Some Like It Hot”, Curtis duhej të rishikonte të njëjtën skenë 42 herë derisa Monroe të ishte në gjendje të thoshte rreshtat e saj siç duhet. Ai njëherë tha se “të puthësh Marilyn Monroe është si të puthësh Hitlerin”. Në një rrëfim tjetër, Curtis pohon se shkaku i konsfrontimeve të tyre të vazhdueshme ishte ndarja e marrëdhënieve të tyre sekrete gjatë xhirimeve.

Julia Roberts dhe Nick Nolte, filmi “I Love Trouble”

Problemi i vërtetë ishte çifti i aktorëve në kastin e filmit! Julia Roberts dhe Nick Nolte e urrenin njëri-tjetrin aq shumë sa që vendosën që disa prej skenave të tyre t’i xhironin veç e veç.

Dustin Hoffman dhe Meryl Streep, filmi “Kramer vs. Kramer”

Meryl Streep bindi regjisorin e filmit “Kramer vs. Kramer” për të bërë ndryshime në karakterin e saj, Joanna. Ajo madje rishkroi disa pjesë të tekstit vetë. Hoffman u irritua shumë nga ky improvizim. Megjithatë, filmi përfitonte shumë nga lufta e këtyre dy aktorëve të talentuar, duke fituar pesë çmime akademie.

Pierce Brosnan dhe Teri Hatcher, filmi “Tomorrow Never Dies”

Teri Hatcher e priste Brosnanin për orë të tëra në xhirimet e “Tomorrow Never Dies”. Brosnan shpejt e humbi durimin, madje edhe lajmi i shtatzënisë së Hatcherit dhe sëmundja e saj në mëngjes nuk e ndryshuan qëndrimin e aktorit ndaj aktores së bukur: marrëdhënia e tyre ishte prishur njëherë e përgjithmonë.

William Baldwin dhe Sharon Stone, filmi “Sliver”

Që nga fillimi, Sharon Stone nuk donte që William Baldwin të ishte me të në filmin “Silver” dhe e quajti atë aseksual. Kështu, konflikti mes këtyre dyve u bë i pashmangshëm. Ata kërkuan që skenat e tyre të filmohen veçmas dhe skena e tyre e famshme dashurie u quajt “skena e urrejtjes”.

Marlon Brando dhe Sophia Loren, filmi “A Countess from Hong Kong”

Sophia Loren qortoi Marlon Brandon duke i kërkuar të ishte më i butë dhe dashamirës në xhirimet e filmit ” A Countess from Hong Kong”. Aktorja pranoi se e kishte shumë të vështirë të punonte me të pas kësaj.

Luke Wilson dhe Kate Beckinsale, filmi “Vacancy”

Një çift tjetër i filmit, i cili nuk mund të qëndronte para syve të njëri-tjetrit. Konflikti midis Beckinsale dhe Wilson nuk u diskutua gjerësisht, por sipas disa burimeve, aktori ishte tepër i pasjellshëm ndaj aktores Kate.

Harrison Ford dhe Sean Young, filmi “Blade Runner”

Sean Young ishte një prej atyre yjeve të Hollywoodit në vitet 1980, që ishin të vështira për të punuar me to. Pasioni dhe kimia në ekran e dy aktorëve u zëvendësuan nga urrejtja e ftohtë.

Tom Hardy dhe Charlize Theron, filmi “Mad Max: Fury Road”

Filmi “Mad Max: Fury Road” u xhirua në kushte shumë të vështira: shkretëtirë, ngrohje dhe izolim i plotë. Në një nga intervistat e saj, Theron zbuloi se ajo dhe Hardy “me të vërtetë e nxitën njëri-tjetrin si të çmendur gjatë xhirimeve”. Sidoqoftë, aktorët e lanë grupin në kushte të mira falë dhuratës së Tom Hardyt për Charlize, i cili ishte një portret me një mbishkrim që thoshte “Ju jeni një makth absolut. Do të të mungoj. Me dashuri, Tommy”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Nuk mund të besonte se po bëhet baba, Al Pacino kërkoi nga e dashura 29 vjeçare të bënte një test të atësisë

Nuk mund të besonte se po bëhet baba, Al Pacino kërkoi nga e dashura 29 vjeçare të bënte një test të atësisë

Magazina
Kate Hudson publikon fotografi e zhveshur në pjesën e sipërme, spikat komenti i vëllait të saj

Kate Hudson publikon fotografi e zhveshur në pjesën e sipërme, spikat komenti i vëllait të saj

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Bashkëshortja e Albatrit Muqiqit, Egzona shkëlqen me aksesorë e 'Altinbas Kosova'

Bashkëshortja e Albatrit Muqiqit, Egzona shkëlqen me aksesorë e 'Altinbas Kosova'

Magazina
Transformimi jetësor i Geri Halliwell nga koha e saj në “Spice Girls”

Transformimi jetësor i Geri Halliwell nga koha e saj në “Spice Girls”

Magazina
Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri vazhdojnë të publikojnë fotografi atraktive nga pushimet e përbashkëta në Egjipt

Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri vazhdojnë të publikojnë fotografi atraktive nga pushimet e përbashkëta në Egjipt

Magazina
Kalo në kategori