LAJMI I FUNDIT:

Derbi me gjashtë gola, Juventusi fiton me rikthim ndaj Torinos

Derbi me gjashtë gola, Juventusi fiton me rikthim ndaj Torinos

Juventusi ka shënuar fitore ndaj Torinos me rezultat 4-2 në kuadër të javës së 24-të të Serie A.

Reklama

Zonja e Vjetër edhe pse e dënuar me 15 pikë, po vazhdon të bëjë një kampionat të mirë dhe po radhit fitoret.

Ndeshja nisi me gol, pasi që në minutën e dytë, Torino nisi një aksion shumë të mirë, që u kthye në gol nga Alessandro Buongiorno për 1-0.

Por Juventusi që ishte vendas në këtë përballje, arriti të barazojë shifrat në minutën e 16-të, kur Juan Cuadrado shënoi për 1-1.

Por Torino sërish mori epërsinë në minutën e 43-të, me Antonio Sanabrian që shënoi gol të bukur për 2-1.

Në kohën shtesë të pjesës së parë, Juventusi barazoi shifrat për të mbyllur këtë pjesëlojë të bukur, me Dnailon që shënoi me kokë për 2-2.

Pjesa e dytë nisi me Juventusin që ishte më kërkues, duke radhitur rastet para portës së Torinos.

Për këtë u përkujdes edhe Max Allegri që futi në lojë dyshen, Paul Pogba dhe Federico Chiesa.

Goli i epërsisë erdhi në minutën e 71-të, kur Bremer shënoi gol të bukur me kokë për 3-2.

Juventusi nuk u ndal dhe vazhdoi me sulme, duke e gjetur golin e katërt, me Adrien Rabiot, i cili shënoi në një tollovi për 4-2.

Fitore e madhe e Juventusit kjo në derbi të qytetit, që e afron me pjesën tjetër, pasi tani janë në vendin e shtatë me 35 pikë, dhjetë më pak se vendi i katërt. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga

"Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen" - trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

La Liga
Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

La Liga
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kalo në kategori