Federata Spanjolle e Futbollit e ka dënuar me dy ndeshje mos-lojë sulmuesin francez, Ousmane Dembele.  

Dembele e ka marr një kartonë të kuq naiv në takimin e fundjavës së kaluar në fitoren 4-0 ndaj Sevillas.

Kartoni i francezit erdhi pasi gjyqtari kryesor i takimit u ndie i ofenduar nga fjalët e tij: “Jeni shumë i keq”.

Messi për ta shpëtuar Dembelen nga kartoni i kuq: Nuk di të flasë, nuk di të flasë Messi për ta shpëtuar Dembelen nga kartoni i kuq: Nuk di të flasë, nuk di të flasë

Lionel Messi gjatë ndeshjes u mundua ta shpëtonte Dembelen nga kartoni i kuq, duke u arsyetuar se djaloshi i ri francez nuk e di mirë gjuhën spanjolle.

Momenti i ndëshkimit të Dembeles

Megjithatë, kjo nuk piu ujë tek gjyqtari, ndërsa vendim për dënim me dy ndeshje mos-lojë ka marr edhe federata spanjolle.

Kështu, Dembele do ta humbas ndeshjen e radhës ndaj Eibarit dhe El Clasicon ndaj Real Madridit pas dy jave. /Telegrafi/