Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka refuzuar të përjashtojë një rikthim të sulmuesit të Juventusit, Gonzalo Higuain.

Higuain dukej se digji të gjitha urat e tij me Napolin kur ai vendosi të largohet në drejtim të Juventusit në verën e vitit 2016.

Por, De Laurentiis tani ka lënë derën e hapur për një magji të dytë në San Paolo për sulmuesin argjentinas.

Goal.com zgjedh formacionin e dekadës në Serie A, dominohet nga lojtarët e Juventusit Goal.com zgjedh formacionin e dekadës në Serie A, dominohet nga lojtarët e Juventusit

“Nuk më takon mua të them kështu dhe Ancelotti nuk më pyeti kurrë”.

“Por nëse ai e bënë, unë do t’i thoja: pse jo?”, ka deklaruar De Laurentiis për Corriere dello Sport.

Ndryshe, Higuain ka shkëlqyer gjatë kohës së tij te Napoli, ndërsa mban edhe rekordin me 36 gola të shënuara brenda një sezoni. /Telegrafi/