LAJMI I FUNDIT:

Goal.com zgjedh formacionin e dekadës në Serie A, dominohet nga lojtarët e Juventusit

Goal.com zgjedh formacionin e dekadës në Serie A, dominohet nga lojtarët e Juventusit

Portali i njohur sportiv Goal.com ka përpiluar formacionin më të mirë të dekadës në kampionatin italian, Serie A.

Serie A në dekadën e fundit është dominuar nga Juventusi, të cilët kanë fituar tetë nga dhjetë titujt e fundit në kampionat.

Janë pikërisht futbollistët e Juventusit të cilët dominojnë një formacion të dekadës të zgjedhur nga portali i njohur Goal.com.

Të gjitha lajmet rreth Serie A
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Serie A

Gianluigi Buffon në portë dhe treshja e mbrojtjes, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci dhe Andrea Barzagli janë në formacion.

Një tjetër lojtar që ka luajtur në Juventus dhe gjendet në formacion është Andrea Pirlo, ndërsa një tjetër lojtar është Gonzalo Higuain.

Pjesa e formacionit gjenden edhe disa yje të Napolit si Marek Hamsik e Jose Callejon, ndërsa Senal Lulic bënë pjesë nga Lazio dhe Antonio Di Natale i Udineses.

Në formacion bënë pjesë edhe ish-ylli i Romës dhe Interit, Radja Nainggolan. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Përfaqësueset
Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori