LAJMI I FUNDIT:

De Jong e Navas më të mirët: Barcelona 1-1 Sevilla, notat e lojtarëve

De Jong e Navas më të mirët: Barcelona 1-1 Sevilla, notat e lojtarëve
Foto: FC Sevilla

Barcelona dhe Sevilla kanë barazuar 1-1 në kuadër të javës së pestë në La Liga.

Reklama

Golin e vetëm për katalunasit e shënoi Philippe Coutinho, ndërsa për Sevillën realizator ishte Luuk de Jong.

Sevilla ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.64, me Barcelonën që u vlerësua 6.45.

Barcelona lëshon pikë në Camp Nou në përballjen ndaj Sevillës
Lexo po ashtu Barcelona lëshon pikë në Camp Nou në përballjen ndaj Sevillës

Lojtarët me paraqitjen më të mirë ishin De Jong e Jesu Navas që u notuan me 7.4.

Në anën tjetër, dështimi kësaj sfide doli të ishte Neto, me vlerësimin 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori