LAJMI I FUNDIT:

Barcelona lëshon pikë në Camp Nou në përballjen ndaj Sevillës

Barcelona lëshon pikë në Camp Nou në përballjen ndaj Sevillës
Foto: FC Barcelona

Barcelona dhe Sevilla i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së pestë në La Liga, pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Reklama

Pas vetëm tetë minutash lojë në Camp Nou, Luuk de Jong i kaloi mysafirët në epërsi.

Por, nuk kaluan as dy minuta nga epërsia e tyre dhe Philippe Coutinho i barazoi shifrat në 1-1.

Barcelona më pas kishte iniciativën, mirëpo konkretizimi deri te gola, vendasve u mungoi.

Në pjesën e dytë, Lionel Messi kishte disa mundësi të arta, por argjentinasi nuk u tregua i saktë në asnjë rast.

Edhe Miralem Pjanic që hyri në vend të Coutinhos kishte mundësinë që të ishte në listën e realizatorëve, mirëpo që Bono i mohoi shansin për gol.

Të dy skuadrat në fund u ndanë të kënaqura me një pikë në javën e pestë në La Liga.

Barcelona është aktualisht në vendin e pestë me shtatë pikë, aq sa ka edhe Sevilla në të gjashtin.

Në xhiron e e gjashtë, Barcelona do të përballet me Getafen, një takim më i lehtë në letër. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori